Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fabia 2 poranny brak wspomagania na mrozie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Fabia 2 poranny brak wspomagania na mrozie

    Witam zmagam się z problemem wspomagania w fabii 2 gdy temperatura na polu spada do -8 i więcej po nocy gdy odpalę samochód nie działa wspomaganie i na zegarach świeci się kontrolka od wspomagania. Po przejechaniu (z tym bywa różnie ) ok 3-4 km czasami niecałego 1 km wszystko wraca do normy i juz przez cały dzień wspomaganie chodzi normalnie i nic się nie świeci na zegarach. Tylko po długim staniu 8-10 godzin na mrozie po uruchomieniu nie działa. W aucie został wymieniony akumulator na nowy i naprawiony alternator (regulator napięcia ). Akumulator naładowany i po nocy z mrozami brak wspomagania.
    Samochód w zeszłym roku zaliczył rów nie jakoś bardzo ale skutkiem tego było zerwanie zbiornika z płynem do pompy wspomagania i uszkodzeniem wtyczki zasilania. Zbiornik wymieniony na nowy wtyczka i kable od masy i plusowy polutowane. Przy okazji tej całej przygody auto było trochę uwalone błotem co skutkowało myciem myjka wysokiego ciśnienia. I tu do sedna obstawiam że podczas tego zabiegu dostała się woda do pompy. W internecie znalazłem podobny przypadek opisujący że wirnik od pompy przymarzal bo była woda. I teraz co radzicie. Odpiąć przewód powrotu płynu do pompy i przepłukać cały układ nowym płynem czy najpierw wyjąć pompę wygrzać ja w domu i dopiero przepłukiwać ? Doradzie jak się do tego zabrać bo już mi pomysłów zaczyna brakować.
    Po przejechaniu i zgaśnięciu wskaźnika od wspomagania vcds nie widzi rzadnego błędu.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X